Kazini Yangın Kapıları I Kazini Yangın Kapısı Ürünleri

ÜRÜNLER

Yangın kapısı fabrikamızda; Abkant CNC Kesim – Abkant CNC pres – CNC Plazma Kesim – Gazaltı kaynak makinalarıyla hassas işlemler yapılmaktadır.

Kazini yangın kapısı imalatında kullanılan ürünler, proje şartnamelerine uygun olarak seçilebilir ve imalat süreci siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti esasına dayanarak gerçekleştirilir.

Ürün seçimlerinde firmamız ücretsiz olarak konusunda uzman mühendislerimiz tarafından teknik destek sağlanmaktadır.

Panik bar, panik anında kapının mümkün olan en az zaman kaybı ile açılmasını sağlayan kapı koludur.

Yangın yönetmeliğinde belirtildiği üzere kapıların kendiliğinden kapanması gerekmektedir. Bunu sağlamak için yaylı menteşeler kullanılır.

Yangın yönetmeliğine göre okul, iş merkezi, otel, fabrika, alış veriş merkezi, yüksek katlı apartmanlar gibi çok sayıda insanı içerisinde bulunduran binalarda yangına karşı önlemlerin alınması zorunludur. Bu önlemler kapsamında gereken noktalarda belirli bir süre ısı ve alev geçişine direnebilecek yangın kapıları kullanılır.

Bir yangın kapısının etkin olabilmesi için doğru olarak tasarlanması, üretilmesi, monte edilmesi ve bakımının düzenli olarak yapılması gereklidir. Yangın kapıları pasif yangın güvenlik programlarının vazgeçilmez bir parçası olarak, yangının kontrol altına alınmasında hayati bir rol oynadığından, kapı ve bileşenlerinin uyumlu olması ve doğru şekilde monte edilmesi şarttır.

Yangın kapısı; çerçeve, kapı kolu, conta gibi tüm bağlantı elemanları ile
bir bütün olarak testten geçirilmelidir.

Kapı sisteminin ve tüm bağlantı elemanlarının birbirine uyumlu olması önemlidir.

Yangın kapısı tüm bağlantı elemanları ile birlikte tasarlanmalıdır. Bir parçayı değiştirmek yerine, uyumlu olmayan bir parçayı kullanmak tasarımı değiştirdiği gibi ürünün değerini de etkiler. Küçük
değişiklikler bile yangın kapısının yangına dayanıklılık süresini düşürebilir.

Yangın kapıları çelik taşıma-tipi menteşelerle tutturulmalıdır. Çeliğin
kullanımı, demirden olmayan metallerin çok daha düşük sıcaklıklarda “elastikleşmesi” yüzünden gereklidir. Menteşelerdeki taşıma tipi eklemler, yumuşak hareket ve aşınmayı en aza indirgemek için gereklidir.

email:[email protected]

57 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

WhatsApp chat